İktisatlılar Evi'nde Sahne Programlarımız

İktisatlılar Evi dostlarımızla buluştuğumuz, canlı müzik yapıp birlikte şarkı söylediğimiz sıcak bir mekan. İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti ile 1998 yılının serin bir sonbahar akşamı tanıştık. O gece ilk defa sahne aldık. O gündür bugündür de bağımız sürüyor. İFMC İktisatçıların uğrama mekanı, ama meslekten olmayan tüm dostlarımıza da açık elbette.

Orada istediğimiz, en sevdiğimiz şarkılarımızı çalıyoruz. Bizim için büyük keyif. Hem dostlarımızla buluşup görüşebildiğimiz nezih bir mekan, hem birlikte şarkılar söyleyebildiğimiz sıcak bir ortam. Cemiyet lokali olduğu için her bakımdan uygun bir yer.

Programımıza enstrumantal parçalarla başlıyoruz. Mandolin ve gitarımızla 1960’ların, 1970’lerin unutulmayan melodilerini çalıyoruz. Ardından Kapıkule üzerinden memlekete giriş yapıp şarkılara geçiyoruz. Biraz güncel, daha fazla nostalji, fasılsız olmaz tabi. Yüksek volümü sevmiyoruz. Misafirlerimizi yormadan, onların aralarında sohbet etmelerine de fırsat verecek şekilde müzik yapıyoruz. Dinleyenler şarkılara eşlik ediyorlar. Birlikte eyleniyoruz.

2014 yılından itibaren İktisatlılar Evi Taksim-Gümüşsuyu’nda Gezi Pastanesi’nin üst katında. Yeni mekan gerçekten bir ev gibi. Küçük, şirin ve sıcak bir ortam. Her ay bir ya da iki kez programa çıkıyoruz. Çoğunlukla haftasonları, Cuma ya da Cumartesi akşamları. Saat 21’den gece yarısına dek çalıp söylüyoruz.

Müziği ve eylenceyi seven tüm dostları bekliyoruz. Program tarihlerimizle ilgili bilgi almak ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numaralarını arayabilirsiniz.

 

İktisatlılar Evi: 0212 243 53 50, 0553 362 19 54.

Adres: Gümüşsuyu, İnönü Cad., Ulusal Apt., No 5, Kat 2, Daire 6. Taksim.

 

İFMC Resmi Web Sitesi