Turnuva Güncemiz

BARO ŞAMPİYONASINDA SELİM ALTINOK BİRİNCİ OLDU

8-9 Aralık 2018 günlerinde, İstanbul Barosu Merkez Binasında oynanan turnuvaya yirmi dört sporcu katıldı. Baro üyesi avukatlarla, hakim, savcı, stajyer ve hukuk fakültesi öğrencilerinin yer aldığı müsabaka "Hamle Sırası Savunmanın Satranç Turnuvası" adıyla düzenlendi. Oynadığı Beş maçta dört galibiyet, bir beraberlikle turnuvayı namalup bitiren Selim Altınok, Baro şampiyonluğunu kazandı.

Sat2018BaroSelimSampiyon1.jpg Sat2018BaroSelimSampiyon2.jpg Sat2018BaroSelimSampiyon3.jpg Sat2018BaroSelimSampiyon4.jpg Sat2018BaroSelimSampiyon5.jpg

 

Körleme Satranç Gösterisi

KERİM ALTINOK'TAN GENÇLERLE KÖRLEME GÖSTERİSİ

Altınok’lar gençlerle hayat üzerine söyleşti ve satranç oynadı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Deposite AVM’de düzenlenen etkinlikte Altınok’lar satrançla yaşam arasında bağlantı kurarak gençlere yönelik bir motivasyon konuşması yaptılar. Sunumun sonunda Kerim Altınok satranç tahtasını masaya koydu ve izleyenleri maça davet etti. Bir genç karşısına oturunca heyecanlı bir karşılaşma başladı. Kerim tahtayı görmeden ve taşlarına dokunmadan oynadı. Rakibi, görerek yaptığı hamleleri ona sesli olarak söyledi. Kerim tüm taşların yerini kafasında tutarak hamlelerini zihninde plânlayıp oynadı.

Eşit başlayan müsabakada Altınok yavaş yavaş üstünlük sağladı. İzleyenlerin heyecanlı bakışları arasında devam eden maç yaklaşık bir saat sonunda Kerim’in galibiyetiyle sonuçlandı.

Taşlar olmadan oynamaya “Körleme Satranç” adı veriliyor. Bu yöntemle zaman zaman dünya çapındaki ustaların katıldığı gösteri maçları ve turnuvalar düzenleniyor. Körleme oynayan satranççının tahtayı görmemesi için gözleri bağlanıyor.

 

KERİM ALTINOK BARO TURNUVASINDA BİRİNCİ

12-13 Ocak 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen turnuvaya yirmi beş satranççı katıldı.
Baro üyesi avukat, hakim, savcı, stajyer ve hukuk fakültesi öğrencilerinin mücadele ettiği "Hamle Sırası Savunmanın Satranç Turnuvası"nda heyecanlı karşılaşmalar oynandı. Dört galibiyet, iki beraberlikle turnuvayı yenilgisiz tamamlayan Kerim Altınok, Baro şampiyonu oldu.

  Baro Satranç Turnuvası Şampiyonluk kupasıyla

KERİM ALTINOK - MUSA EMİN MÜFTÜOĞLU MAÇINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

8. ULUSLARARASI İSTANBUL SATRANÇ FESTİVALİ

31 Ağustos – 6 Eylül 2009 günleri arasında yapılan yarışmaya Türk ve Yabancı 466 sporcu katıldı.

Görme engelliler kategorisinde Kerim Altınok birinci oldu.

  1. Kerim Altınok 5 puan,
  2. 2. Selim Altınok 5 puan,
  3. 3. Uğur Yuvarlak 5 puan.

Kerim Altınok ödülünü alırken İlk 3 Ödülleriyle Sahnede

 

2009 TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI 

Görme Engelliler Türkiye Satranç Şampiyonası,21-24 Mayıs 2009 tarihlerinde Kahramanmaraş'ta yapıldı.

 Kahramanmaraş Valisi şampiyona açılış hamlesini yaparken   Tüm sporcular masa başlarında İstiklâl Marşı ve saygı duruşu  Turnuva Hakemleri,Kerim ve Selim Altınok,Uğur Yuvarlak Şampiyona sonrası toplu halde

Millî Takıma girmeye hak kazanan ilk beş sporcu;1.Mümin Aksu2.Şefik Karaköseli

3.Uğur Yuvarlak

4.Kerim Altınok

5.Selim Altınok

 

 ÂŞIK VEYSEL'İ ANMA SATRANÇ TURNUVASI

Âşık Veysel'i Anma Satranç Turnuvası 20-21 Mart 2009 tarihleri arasında Ankara’da yapıldı. Turnuvada Selim Altınok şampiyon oldu.

Ödül Töreni,Selim Altınok madalyasıyla  Âşık Veysel Turnuvasında Kerim Altınok madalyasını alırken SElim-Kerim Altınok Âşık Veysel turnuvasında ödül töreni

 Kerim Altınok Selim Altınok müsabakada

Âşık Veysel'i Anma Satranç Turnuvası 20-21 Mart 2009 tarihleri arasında Ankara’da yapıldı. Turnuvada Selim Altınok şampiyon oldu.

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü tarafından düzenlenen turnuvaya bu kulübün genç sporcularının yanı sıra Türkiye Görme Engelliler Millî  Takımı oyuncuları Mümin Aksu, Selim Altınok ve Kerim Altınok katıldı. Yirmi sporcunun yarıştığı turnuva sonunda Selim Altınok 4.5 puanla şampiyon olurken, Mümin Aksu 4 puanla ikinciliği elde etti. Sadi Şahin ve Kerim Altınok ise 3.5 puanla üçüncülüğü paylaştılar.

 

 SELİM VE KERİM ALTINOK 2008 İSTANBUL SATRANÇ ŞAMPİYONASINDA

Yunus Burneckas-Kerim Altınok İstanbul Birinciliğinde

Tunç Alankuş-Kerim Altınok İstanbul Birinciliğinde

Selim Altınok İstanbul Birinciliğinde

07–13 Aralık 2008 tarihlerinde, Feshane Kültür Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Satranç Şampiyonası’na 160 satranççı katıldı. Oyuncular arasında Selim ve Kerim Altınok’ da vardı.

  Turnuva sonunda 4 puan elde eden Selim Altınok, görme engelliler kategorisinde birincilik, 3.5 puan alan Kerim Altınok ise ikincilik ödülü kazandılar.

 

TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI

Şampiyon Takım ve ilk beş,madalya ve kupalarıyla

2008 Türkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonası 3-6 Ekim tarihleri arasında İzmir’de yapıldı. Kerim Altınok, Selim Altınok, Uğur Yuvarlak ve Levent Açlan’dan kurulu “İstanbul Görme Engelliler Spor Kulübü” Türkiye Birinciliğini kazandı. Bireysel değerlendirmede ise Mümin Aksu, Uğur Yuvarlak, Kerim Altınok, Selim Altınok ve Levent Açlan ilk beş sırayı paylaştılar.

GÖRBİR 1. ANKARA KÖRLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI YAPILDI.

20TemmuzAnkara Görbir Sartanç MüsabakasıSelim-Kerim Altınok Maçta

Görbir Spor Kulübü tarafından Ankara’da düzenlenen zorlu turnuvayı Mümin Aksu kazandı. Kerim Altınok ikinciliği, Şefik Karaköseli üçüncülüğü, Selim Altınok ise dördüncülüğü elde etti.

Haberin Tamamını Okumak İçin tıklayınız