<   23 Eylül 2008  Sali    

Tarihte Bugün
Arşiv     

HABERLER
 

      eGazete

      Ana Sayfa

      Güncel

      Politika

      Dünya

      Ekonomi

      Magazin

      Eğitim

      Sağlık

      Spor

      Yazarlar

      Astroloji

      Yazı Dizisi

      Röportaj

      Otomobil

      TV-Sinema

      Mobil Yaşam

      Karikatür

      SBS

        Tatil

EKLER
 

      Brunch

      Astroloji

      Cumartesi

      Pazar


BÖLGELER
 

      Akdeniz

      Ege


YAZI DİZİSİ

 

RÖPORTAJ


YAZARLARDAN

Serdar Turgut
İç yazışmalarımYazarlar / Burhan Ayeri

Hayat sadece 9/8’lik değildir

burhan.ayeri@aksam.com.tr

 

Acun Ilıcalı, yine büyük işe imza attı. Önemli yarışma ve şovların ekrana sürüldüğü, futbolun gırtlağa geldiği gecede “Var mısın Yok musun”u zirveye taşıdı. Önce ‘Maviş’ Nursel 201 bin YTL ile kızıyla birlikte geleceğini kurtardı. Ardından ‘Kasımpaşa Kimsesiz Çocuklar Yuvası’nın ‘İmece ile yapımının’ sağlanmasını izledik.

İstanbul Valisi’nin “Bu da Vatandaş Muammer Güler’den” deyip verdiği bin YTL ile bağış rakamı 2 milyon 615 bin 44’e ulaşmıştı. Doğrusu böylesi organizasyonun, başarısını anlatmaya kelimeler yetmez. Bölünmüş ailelerin terk edilmiş minikleri öyle laflar ettiler ki, tüm Türkiye’nin ağladığını tahmin edebiliyoruz. Küçük Yağmur, tüm göz pınarlarını adına çevirdi. Konuşanların hepsi, geleceğin ‘Çal çene Nursel’i.

48 Yıldır kendini SHÇEK’na adamış Oya Anne’yi tanıdık. Dileriz, yeniden yapılanma sonunda, tesisin adı “Kasımpaşa Oya Anne Kimsesiz Çocuklar Yurdu”na dönüştürülür.

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ve Genel Müdürü İsmail Barış keşke stüdyoya gelmiş olsalardı. Uzun gecenin en önemli lafını Hüseyin Çelik söyledi; “Her şeyin çözümü vardır ama gönülden engelli olmanın çaresi yoktur”. Sonra da lafını, göremeyen ikizler Kerim ile Selim’in söylediği şarkının sözlerine getirdi: “Böyle gelmiş, böyle gitmeyecek inşallah”.

İsimlerini yazıp, iş takipçiliğinin yatırımlarını yapanları da dinledik. Ancak Ali Ağaoğlu, Hızır Demir ve özellikle Cihan Kamer gibi işadamlarını tanımak mutluluğuna eriştik. Bağışlarda SMS kullanımını engelleyen zihniyete rağmen elde edilen başarı, herkese örnek olmalı. Türkiye önce böylesi bürokratik kafalardan kurtulmalı.

Görüntü ve ses düzenine bayıldık. Kadir Topbaş’ın renk olarak Nursel’le benzeşen nemli bakışlarının peş peşe evlere taşınışı on numaraydı. Emeği geçen herkese, başta Show TV yönetimi olmak üzere teşekkür ediyoruz. Acun’u alnından öpüyoruz. Çünkü hayatın acı gerçeklerini kafalara çaktı. Herkesin 9/8’lik oyun havası ile yaşamadığını anlattı.

* * *


Popstar Alaturka’daki Bülent Ersoy’u, Muharrem Akduman ‘İmitasyon Ayşegül Tecimer’e benzetmekte. Bize göre, böylesi kıyafet ve burnuna takılan zincirden sonra yanında oturan Armağan Çağlayan’a da bir şeyler düşünülmeliydi. Mesela, bir eline def -Tef-, diğerine uzun sopa verilebilirdi.

Yine yarışmadan gırgır bir bölüm aktaracağız. Osmantan Erkır ‘Çok sıkıştık’ dedi. Diva’nın cevabı “Buyurun, buyurun, tuvalete buyurun” oldu. Erkır’ın karşılığı “O anlamda değil, zaman açısından”dı. Tabii, kahkahalar patladı.

Popçu Hüseyin’in ikinci kez birinciliği yakaladığı gecede, ceza koltuğuna bayanlar, Berna ve Dilara oturdu. Azeri Kızı Nergiz’in merdivenlerden düşüşü yürekleri ağıza getirdi. Bülent Hanım’ın “Semizotu, yeşil mercimek, soğan ve tavuk suyuna pilav isterim” bağırtıları arasında yayın tamamlandı.

...

İbo Show’dan aklımızda kalan, Tatlıses’in kol düğmeleri unutulmuş gömleğiydi. Bir de Yusuf Harputlu. Bu çocuk, Ankara Temsilcimiz İsmail Küçükkaya’nın, Polonezköy’deki diyet kliniğinden çıkmış hali.

* * *


Bahçeşehir’lilerin yoğun protestosuna Sibel Can hayranlarının Selçuk Ural’ı kınamaları eklendi. Faruk Yurdatap, Başbakan’ın siyasi içerikli konuşmalarının canlı yayınlanmasının suç olduğunu belirtip, RTÜK’ü uyarıyor. Miraç Palabıyıklar, internete çıkarılan engellemeleri protesto edenlerden. Tansu Sarı’nın Fenerbahçe yorumu güzel, ancak yerimiz kısıtlı. Beşiktaş Divan Kurulu’nun geleneksel iftar yemeği bu akşam The Ritz Carlton Oteli’nin Balo Salonu’nda. Başkan Yalçın Karadeniz ve arkadaşlarına nazik davet için teşekkürler.

    23.09.2008


 
 

 
  Copyright © 2005
Üretim ve Tasarım: Turkmedya Bilgi Sistemleri Direktörlüğü
  Reklam | İletişim | Künye