Kitabımız Karanlığın Rengi BeyazFARKLI BİR KİTAP

Kitabımız Karanlığın Rengi Beyaz'ın ön ve arka kapağı

KARANLIĞIN RENGİ BEYAZ

Kitabımızın imza gününde verdiğimiz konser

Karanlığın Rengi Beyaz için hazırlanan Poster

Selim ve Kerim Altınok kardeşlerin birlikte kaleme aldıkları kendi yaşam öyküleri “Karanlığın Rengi Beyaz” Laika Yayıncılık tarafından okurlara sunuldu. 2006 yılı Kasım ayında ilk baskısı yapılan ve oldukça hızlı bir biçimde tükenen “Karanlığın Rengi Beyaz”ın genişletilmiş ikinci baskısı ise 2007 Ekim ayında çıktı.

 

 

Editörümüz,yayıncımız ve katkısı bulunan dostlarla


Karanlığın Rengi Beyaz, çocukluklarından itibaren görme yetilerini yavaş yavaş kaybeden iki kardeşin yılmadan sürdürdükleri mücadelenin öyküsüdür, gözleri görmemesine karşın hayata sıkı sıkı sarılan ve aldıkları eğitimle, yaşamı hem kendileri, hem çevreleri için anlamlı kılmaya çalışan ikiz kardeşlerin gerçek hikayesidir.

Avukat, müzisyen, öğretmen ve millî satranç sporcusu kimlikleri bulunan Altınok Kardeşler, yaşam öykülerini içeren bu kitapla topluma ve engelli çocuğu olan ailelere mesajlar veriyorlar.

Kitap yaşanmış olaylar, ilginç anılar ve hayata bir başka pencereden bakan görüşleri içeriyor. Yaşama tutunmak için neler yaptıklarını çarpıcı bir dille anlatıyor. Altınok’ların görme engellilerle ilgili son teknolojik gelişmeleri ve yeni felsefeleri incelemek üzere gerçekleştirdikleri Amerika gezisinden notlar da kitabın önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Editörümüz Zerrin Hanımla

Zerrin Özalp Öztarhan’ın usta editörlüğünde akıcılık kazanan metnin okurlar için farklı bir okuma serüveni olacağı kesin.

Kitabın bir ve ikinci baskılarının ön kapağında kullanılan resmin, görme engelli ressam Eşref Armağan’a ait olması da özel bir anlam taşıyor.

 

KARANLIĞIN RENGİ BEYAZ SESLİ KİTAP OLDU

Altınok kardeşlerin kitabı Beyazıt Devlet Kütüphanesinde seslendirilerek görme engellilerin kullanımına sunuldu. Kitabın sesli versiyonu çeşitli kütüphanelerin görme engelliler bölümünden alınabileceği gibi,aşağıda ki bağlantıyla Getem Körler İnternet Kütüphanesinden de indirilebilir.

Kitabın Getem İndirme Bağlantısı
 

 

 

Hiçbir kitaptan bu kadar

Hiçbir kitaptan bu kadar etkilenmedim desem, yalan olmaz..

Karanlığın Rengi Beyaz

Bu kitabı aldım okudum (zor buldum) çok beğendim,çok güzel.