• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_argument::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_argument.inc on line 917.
 • strict warning: Declaration of views_handler_argument::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_argument.inc on line 917.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 15.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_argument_validate::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_argument_validate.inc on line 87.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_argument_validate_taxonomy_term::options_submit() should be compatible with views_plugin_argument_validate::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/modules/taxonomy/views_plugin_argument_validate_taxonomy_term.inc on line 165.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Eğitim

Kabartma Nota Klavuzu

Özellikle güzel sanatlar liseleri, müzik eğitim fakülteleri ve konservatuvarlarda eğitim gören görme engelli öğrenciler, Braille notayı yeterince etkin kullanamadıkları için güçlük yaşamaktadırlar.
Bu eğitim setiyle görme engellilerin kabartma notayı öğrenmelerine destek vermeyi amaçlıyoruz.
Sesli eğitim setine ek olarak bir de kabartma döküman hazırladık. Bu materyali, aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Dökümanı kabartma olarak bastırdığınız taktirde, elinizde eğtim setiyle birlikte takip edebileceğiniz kabartma bir klavuz olacak.
Braille Nota eğitimi için kabartma dökümanı indirin.

Sesli Satranç Eğitim Setimiz

Satranca yeni başlayan görme engelliler için temel bilgileri içeren bir sesli eğitim seti hazırladık.
Satrancın nasıl oynanacağı, notasyon, temel ilkeler, ulusal ve uluslar arası turnuvalarda kör satranççıların ne şekilde hamle anonsu yapacakları gibi bir çok konu, görmeyenlere yönelik olarak detaylı sözlü anlatımla açıklanmıştır. Eğitim setinin toplam dinleme süresi yaklaşık dokuz saattir. Görme engelliler, Boğaziçin Üniversitesinde kurulmuş olan Getem adlı internet kütüphanesine görmezlik durumlarını belgeleyen bir raporla üye olarak satranç eğitim setini ücretsiz indirebilirler.
Bu kayıtları çalıştıktan sonra yine aynı kütüphaneden daha ileri sevye satranç kitaplarını edinebilirler. Bunların listesini "Sesli Satranç Kitapları" sayfamızda bulabilirsiniz.

İçeriği dağıtıma sok